Teleperformance
3.5 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Teleperformance despre Echilibrul muncă/viață personală

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
11 evaluări se potrivesc cu căutareaVezi toate cele 27,905 recenzii
Cultura Locurilor de muncă

loc de munca stresant , cu colegi misto

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Apeluri multe, clienti stresanti etc Program fain am prins eu, 7-16 prea stresant pentru salariul primit ;)

Pro

colegi, organizare

Contra

excesiv se pune accent pe unele lucruri, gen ceea ce oferi clientului.
Cultura Locurilor de muncă

Loc de muncă sigur și serios.

Mă simt bine în această Companie. Au avut grijă să mă ajute cu programul de lucru, sunt flexibili, mi-au dar posibilitatea sa pot lucra in funcție de necesitățile mele Recomand cu drag.
Cultura Locurilor de muncă

Foarte bun pentru un job de student

Recomand pentru studenti care vor sa isi imbunatateasca nivelul de limba straina. Nu este un job de viitor pentru ca nu ai unde sa progresezi profesional.

Pro

Beneficii

Contra

Fara viata personala si greu iti iei concediile
Cultura Locurilor de muncă

environnement stressant et salaire trop bas

l'une de mes premieres experiences etait dans cette compagnie et je peux aussi dire que c'etait la plus pire experience de ma vie ayant travaillé 2 ans et demi sans aucune evolution dans le poste et en ayant une simple augmenetation de salaire de 50eu ce qui est honteux par contre l'exigence et toujours la et le mauvais comportement et l'incompetence
Cultura Locurilor de muncă

Galagie mare, personal incompetent.

Managmentul lasa de dorit, se cere prea mult se ofera prea putin, personal arogant si imperativ. ore suplimentare solicitate la greu. Reguli stricte pentru angajati, discriminari, etc. P:S Circ cu acte ne inregula, cine a lucrat in perioada noiembrie 2018 - martie 2019 si a avut doua contracte sa se uite cu atentie peste ele pentru ca s-au dat concedii fara plata fara acord. puteti merge in instanta.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Cultura Locurilor de muncă

fun, but doesn't allow too much time for you

Working on EA project had a significant impact on my personal development, because I had the chance to understand people's behaviour better, as a customer service representative

Răspuns oficial al Teleperformance

30 decembrie, 2019
Thank you for your positive review and for letting us know about your experience with us. We are also happy that you chose to work here. All the best!
Cultura Locurilor de muncă

Un loc de munca unde angajatul/agentul nu se simte apreciat

Asteptarile de la un call-centre nu pot fi prea mari, dar acest loc de munca mi-a aratat ca nu trebuie sa ai deloc. Se lucreaza in regim 24/7 si unii angajati prefera anumite ture in functie de nevoile lor: Dupa-amiaza daca dimineata au cursuri la facultate, dimineata daca au copii cu care vor sa petreaca seara sau noapte daca vor mai multi bani. Pana acum s-a tinut cont in mare parte (cam in 75% din cazuri) de preferintele agentilor, ceea ce i-a facut pe multi sa ramana, desi locul de munca nu e unul care sa te satisfaca sau sa te incante. De curand s-a schimbat politica si acum agentii sunt obligati sa ia toate turele, netinandu-se cont daca au copii acasa sau de luat de la scoala si-asa mai departe. Un regim in care poti trece dintr-o tura de dimineata pe una de noapte este foarte obositor, am colegi care iau pastile de somn cand li se schimba tura pt ca nu mai stie corpul lor cum sa se adapteze la schimbarile de tura. Salariul este 450€ net de cand s-a deschis proiectul in 2017, desi Bucurestiul se scumpeste din ce in ce mai mult an de an. Managementul este total lipsit de umanitate, imi pare rau sa o spun. Work force managerii, in schimb, sunt helpful, supervizorii sunt intelegatori. Agentii sunt si ei faini, eu am avut ocazia sa intalnesc oameni dragi. Daca nu aveti pretentii sau asteptari de la locul de munca si sunteti multimit/a cu 450€ pe luna, e ok. Decontarile la mijl de transport in comun se fac greu si cu viteza melcului. Eu la 25 mai inca mai astept banii de pe abonamentul de metrou expirat la 8 aprilie.

Pro

Colegi faini, supervizori relaxati

Contra

Pauze stricte, pauza de masa e 30 min, lipsa de flexibilitate

Loc de munca distractiv

Exista distractie la TP, depinde in ce echipa te afli. Dar totusi e un job de inceput mai mult. Salariile oferite nu sunt intocmai plauzibile.

Pro

Distractie, program flexibil

Contra

Pauze scurte, stres uneori
Cultura Locurilor de muncă

A place I can go with a smile on my face

Usually going to work might be exhausting but not here. Everyone is friendly and ready to help people without any careless look. Of course, not everything is perfect here but I'm sure that it is much better than most companies you can work for. It's just a pleasure to be there and be around the colleagues that you can call friends as well. This place actually exists, haha!

Pro

Lots of events and volunteering possibilities

Contra

Far from home

Training sigurat.

Loc de munca cu program flexibil,echipa dinamica,posibilitatea de avansare.

Pro

Sala de relaxare.

Contra

Pauze scurte

Oferte de lucru la Teleperformance

Vedeți mai multe locuri de muncă

A place to be creative

Is a school of life ,if you are willing , you have can develop on any level and on every skill. Ia place to make friends for life , to balance your personal life with your school and growing profession
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Teleperformance. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.5

Bazat pe 27,905 evaluări.
8.303

• Companii
  • Teleperformance
  • Evaluările angajaților
  • Work-Life Balance
Spuneți-ne cum să îmbunătățim această pagină
Ce ați adăuga sau modifica?