Teleperformance
3.5 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Teleperformance despre Salariu și beneficii

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
10 evaluări se potrivesc cu căutareaVezi toate cele 27,905 recenzii
Cultura Locurilor de muncă

loc de munca stresant , cu colegi misto

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Apeluri multe, clienti stresanti etc Program fain am prins eu, 7-16 prea stresant pentru salariul primit ;)

Pro

colegi, organizare

Contra

excesiv se pune accent pe unele lucruri, gen ceea ce oferi clientului.
Cultura Locurilor de muncă

Loc de muncă prietenos și productiv

În cadrul acestui lo de muncă, activitățile diferă în funcție de proiectul din care faci parte. Compania pune mare accent pe angajați și organizează evenimente și activități de relaxare și de suport în vederea păstrării confortului psihic al angajaților și de asemenea în vederea dezvoltării personale și profesionale a acestora. Un alt aspect important este reprezentat de asistența medicală și accentul pus pe sănătatea psihică și fizică a angajaților. Managementul este unul prietenos, iar persoanele din conducere te înțeleg și te susțin mereu în vederea obținerii celor mai bune rezultate pe plan profesional și personal.

Pro

Management bun, activități extra-time, asistență medicală.
Cultura Locurilor de muncă

Foarte bun pentru un job de student

Recomand pentru studenti care vor sa isi imbunatateasca nivelul de limba straina. Nu este un job de viitor pentru ca nu ai unde sa progresezi profesional.

Pro

Beneficii

Contra

Fara viata personala si greu iti iei concediile

Nightmare

Tp has 4 pilons: transparency, piece of mind etc. Neither of those things aren't respected on employees. Salary shown is before taxes( which is normal) and bonuses exists in fairy tales.If the team leader hates you, he will take care for you to receive written warning and therefore no bonus. If you want a life or you have one: say goodbye. In any call centre employees are coming and going, so you need to fill the gap and they aren't flexible with your needs. If you are crazy for work this is the perfect spot.

Pro

Colleagues and projects

Contra

salary, bonuses, human feelings from management’s side
Cultura Locurilor de muncă

environnement stressant et salaire trop bas

l'une de mes premieres experiences etait dans cette compagnie et je peux aussi dire que c'etait la plus pire experience de ma vie ayant travaillé 2 ans et demi sans aucune evolution dans le poste et en ayant une simple augmenetation de salaire de 50eu ce qui est honteux par contre l'exigence et toujours la et le mauvais comportement et l'incompetence
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Cultura Locurilor de muncă

Galagie mare, personal incompetent.

Managmentul lasa de dorit, se cere prea mult se ofera prea putin, personal arogant si imperativ. ore suplimentare solicitate la greu. Reguli stricte pentru angajati, discriminari, etc. P:S Circ cu acte ne inregula, cine a lucrat in perioada noiembrie 2018 - martie 2019 si a avut doua contracte sa se uite cu atentie peste ele pentru ca s-au dat concedii fara plata fara acord. puteti merge in instanta.
Cultura Locurilor de muncă

Un loc de munca unde angajatul/agentul nu se simte apreciat

Asteptarile de la un call-centre nu pot fi prea mari, dar acest loc de munca mi-a aratat ca nu trebuie sa ai deloc. Se lucreaza in regim 24/7 si unii angajati prefera anumite ture in functie de nevoile lor: Dupa-amiaza daca dimineata au cursuri la facultate, dimineata daca au copii cu care vor sa petreaca seara sau noapte daca vor mai multi bani. Pana acum s-a tinut cont in mare parte (cam in 75% din cazuri) de preferintele agentilor, ceea ce i-a facut pe multi sa ramana, desi locul de munca nu e unul care sa te satisfaca sau sa te incante. De curand s-a schimbat politica si acum agentii sunt obligati sa ia toate turele, netinandu-se cont daca au copii acasa sau de luat de la scoala si-asa mai departe. Un regim in care poti trece dintr-o tura de dimineata pe una de noapte este foarte obositor, am colegi care iau pastile de somn cand li se schimba tura pt ca nu mai stie corpul lor cum sa se adapteze la schimbarile de tura. Salariul este 450€ net de cand s-a deschis proiectul in 2017, desi Bucurestiul se scumpeste din ce in ce mai mult an de an. Managementul este total lipsit de umanitate, imi pare rau sa o spun. Work force managerii, in schimb, sunt helpful, supervizorii sunt intelegatori. Agentii sunt si ei faini, eu am avut ocazia sa intalnesc oameni dragi. Daca nu aveti pretentii sau asteptari de la locul de munca si sunteti multimit/a cu 450€ pe luna, e ok. Decontarile la mijl de transport in comun se fac greu si cu viteza melcului. Eu la 25 mai inca mai astept banii de pe abonamentul de metrou expirat la 8 aprilie.

Pro

Colegi faini, supervizori relaxati

Contra

Pauze stricte, pauza de masa e 30 min, lipsa de flexibilitate

Loc de munca distractiv

Exista distractie la TP, depinde in ce echipa te afli. Dar totusi e un job de inceput mai mult. Salariile oferite nu sunt intocmai plauzibile.

Pro

Distractie, program flexibil

Contra

Pauze scurte, stres uneori
Cultura Locurilor de muncă

fun workplace however management could be better

left the work place as the management could not handle the workflow and the long work hours and left us the regular agents to do their jobs towards the end of the day, without even raising the monthly pay we had to take care also of their responsabilities.

Pro

positive workplace

Contra

very few and short breaks

Training sigurat.

Loc de munca cu program flexibil,echipa dinamica,posibilitatea de avansare.

Pro

Sala de relaxare.

Contra

Pauze scurte

Oferte de lucru la Teleperformance

Vedeți mai multe locuri de muncă

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Teleperformance. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.5

Bazat pe 27,905 evaluări.
8.303
7.229