Teleperformance
3.5 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Teleperformance despre Siguranța locului de muncă și promovare

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
10 evaluări se potrivesc cu căutareaVezi toate cele 27,905 recenzii
Cultura Locurilor de muncă

Loc de muncă prietenos și productiv

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
În cadrul acestui lo de muncă, activitățile diferă în funcție de proiectul din care faci parte. Compania pune mare accent pe angajați și organizează evenimente și activități de relaxare și de suport în vederea păstrării confortului psihic al angajaților și de asemenea în vederea dezvoltării personale și profesionale a acestora. Un alt aspect important este reprezentat de asistența medicală și accentul pus pe sănătatea psihică și fizică a angajaților. Managementul este unul prietenos, iar persoanele din conducere te înțeleg și te susțin mereu în vederea obținerii celor mai bune rezultate pe plan profesional și personal.

Pro

Management bun, activități extra-time, asistență medicală.
Cultura Locurilor de muncă

Galagie mare, personal incompetent.

Managmentul lasa de dorit, se cere prea mult se ofera prea putin, personal arogant si imperativ. ore suplimentare solicitate la greu. Reguli stricte pentru angajati, discriminari, etc. P:S Circ cu acte ne inregula, cine a lucrat in perioada noiembrie 2018 - martie 2019 si a avut doua contracte sa se uite cu atentie peste ele pentru ca s-au dat concedii fara plata fara acord. puteti merge in instanta.
Cultura Locurilor de muncă

fun, but doesn't allow too much time for you

Working on EA project had a significant impact on my personal development, because I had the chance to understand people's behaviour better, as a customer service representative

Răspuns oficial al Teleperformance

30 decembrie, 2019
Thank you for your positive review and for letting us know about your experience with us. We are also happy that you chose to work here. All the best!
Cultura Locurilor de muncă

Un loc de munca unde angajatul/agentul nu se simte apreciat

Asteptarile de la un call-centre nu pot fi prea mari, dar acest loc de munca mi-a aratat ca nu trebuie sa ai deloc. Se lucreaza in regim 24/7 si unii angajati prefera anumite ture in functie de nevoile lor: Dupa-amiaza daca dimineata au cursuri la facultate, dimineata daca au copii cu care vor sa petreaca seara sau noapte daca vor mai multi bani. Pana acum s-a tinut cont in mare parte (cam in 75% din cazuri) de preferintele agentilor, ceea ce i-a facut pe multi sa ramana, desi locul de munca nu e unul care sa te satisfaca sau sa te incante. De curand s-a schimbat politica si acum agentii sunt obligati sa ia toate turele, netinandu-se cont daca au copii acasa sau de luat de la scoala si-asa mai departe. Un regim in care poti trece dintr-o tura de dimineata pe una de noapte este foarte obositor, am colegi care iau pastile de somn cand li se schimba tura pt ca nu mai stie corpul lor cum sa se adapteze la schimbarile de tura. Salariul este 450€ net de cand s-a deschis proiectul in 2017, desi Bucurestiul se scumpeste din ce in ce mai mult an de an. Managementul este total lipsit de umanitate, imi pare rau sa o spun. Work force managerii, in schimb, sunt helpful, supervizorii sunt intelegatori. Agentii sunt si ei faini, eu am avut ocazia sa intalnesc oameni dragi. Daca nu aveti pretentii sau asteptari de la locul de munca si sunteti multimit/a cu 450€ pe luna, e ok. Decontarile la mijl de transport in comun se fac greu si cu viteza melcului. Eu la 25 mai inca mai astept banii de pe abonamentul de metrou expirat la 8 aprilie.

Pro

Colegi faini, supervizori relaxati

Contra

Pauze stricte, pauza de masa e 30 min, lipsa de flexibilitate
Cultura Locurilor de muncă

Una cultura organizacional sana y diversificada. Excelente!

Teleperformance es una empresa que la gente asume. Trabajé con un equipo de personas extraordinarias. He aprendido cómo manejar la comunicación con el cliente, cómo lidiar positivamente con cualquier situación.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Lenovo products, experience in Software Support

More experience in Lenovo products. For the first job, was very interesting experience but they were very bad conditions for work.

Training sigurat.

Loc de munca cu program flexibil,echipa dinamica,posibilitatea de avansare.

Pro

Sala de relaxare.

Contra

Pauze scurte

A place to be creative

Is a school of life ,if you are willing , you have can develop on any level and on every skill. Ia place to make friends for life , to balance your personal life with your school and growing profession

School of life

TP is a place for development, fun, responsibility and most of all a place to grow professionally

Pro

Exceptional co-workers, tools to learn

Contra

Stress resistant

Socialization over the phone

Basically, TelePerformance taught me how to have a professional conversation over the phone.

Oferte de lucru la Teleperformance

Vedeți mai multe locuri de muncă

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Teleperformance. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.5

Bazat pe 27,905 evaluări.
8.303
7.229