Profi Evaluările angajatului

Au fost găsite 15 recenzii care se potrivesc căutării Vedeți toate cele 22 de recenzii
Ordonare după: Utilitate | Evaluare | Data
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca unde suntem tratati ca sclavii si urmariti pe camere de sefi...
Casier (În prezent, angajat) –  Mag.Bals7 decembrie, 2019
Loc de munca in care suntem hartuiti moral psihic si fizic,tratati ca sclavii de catre managerul zonal.Suntem tinuti fara pauza de masa ,suntem tinuti peste program,lucram cate 10 zile consecutiv fara pauze,suntem hartuiti,daca ne impunem punctul de vedere suntem obligati sa ne dam demisia sau suntem amenintati ca suntem dati afara de managerul zonal.Lucram mai multe ore pe luna,suntem chemati la inventare din timpul nostru liber fara sa fim platiti.Eu am fost hartuita moral de catre managerul zonal intr-o zi, non-stop supusa la munci grele am avut un accident de munca am ajuns la spital cu tensiunea 190/160 si am ajuns la spital.Am fost aproape de un AVC din cauza hartuirii la locul de munca,sunt in CM si acum.Am sesizat ITM-ul dar in afara de o amenda ,nimic...Mi-au zis sa sesizez instanta de judecata...
A fost utilă această recenzie?DaNuRaport
De căcat
Lucrător comercial (Fost angajat) –  Timpuri noi15 noiembrie, 2019
Oameni de căcat, șefi de rahat
Oameni idioți analfabeți la sediul niște cretini incompetenți și prosti
A fost utilă această recenzie?Da 5Nu 1Raport
5,0
good place
Costumer Assistant (Fost angajat) –  Bihor4 iunie, 2019
the people there are given to you good advice and they help you with all you need and they make you fell like home and they are a good work place for everyone
A fost utilă această recenzie?Da 1Nu 3Raport
loc de munca obositor
Sef de tura (În prezent, angajat) –  Timișoara12 aprilie, 2019
o zi cu multi oameni nemultumiti din mai multe puncte de vedere
A fost utilă această recenzie?Da 13Nu 1Raport
Cultura Locurilor de muncă
Profi nu merita decat daca esti disperat
Casier (În prezent, angajat) –  Timișoara, Timiș7 aprilie, 2019
V-ati întrebat vreodată de ce primiti reclamații și tot felul de email-uri? Ei bine! Toate acestea au un scop comun.scopul de a trage un semnal de alarmă! Cu privire la ce se întâmplă! V-ați întrebat vreodată de ce pleacă oamenii din companie? De ce au rămas doar oamenii fără scrupule, care nu fac altceva decât să profite! De voi, de companie, de angajați! Daca stam și analizăm structura unui magazin, ne dam seama lejer că angajații sunt din ce in ce mai slabi, fura, vin la munca doar sa treacă timpul și să vina ziua de salariu! Șefii de magazin, fara experiență, poate chiar fără școală, care sunt in stare de orice ca sa ocupe o funcție! Vedem din ce in ce mai des șefe de magazin într-o relație cu superiorul care ulterior primesc funcții sau magazine mai ușoare, mai aproape de casa, doar pentru faptul că și-au plătit "tributului", nu pentru competente! Nu înțeleg de ce se permite! Daca urcam mai sus in ierarhie, găsim cu aceeași stupoare, șefi, manageri fara pregătire, cu școala vieții, sau o experiență irelevantă! Care sunt jucați pe degete, care închid ochii la ce se întâmplă în magazine din interese proprii.... furturi, relații! Ne afișăm pe toate rețelele de socializare cu relația noastră și toți zambim și ne facem fericiți deși în adâncul sufletului știm că este nedreptate! Promovam persoane in funcție de cum arată, aspectul fizic este din ce in ce mai important, hainele, machiajul și de ce nu?! Poate o posibilă relație extraconjugala! Aceste lucruri sunt peste tot și știți la cine și la ce mă refer....nu trebuie sa dau eu nume! Voi trebuie sa luați atitudine!
Avem în
  mai mult... funcții de conducere oameni iresponsabili, care interesul lor este doar cel personal. Nu înțeleg și îmi este peste măsură, cum un angajat cu probleme cu băutura, cu jocurile, ajunge manager! Da! Este adevărat viața personală este personala, dar când acea persoana are doua dosare penale pentru conducere sub influența alcoolului și conducere fără permis și primește mașina de serviciu cu care trebuie să ducă angajații din subordine, deja este o problema! O problema la care trebuie să vă puneți intrebarea: ce încredere aveți în omul acela? Cum conduce? Cum gestionează banii pentru cheltuieli? Cum semnează pentru o mașină pe care nu are dreptul sa o conducă? Și fel mai important.....ce exemplu dam angajaților? Că orice prost poate fi manager! Că suntem compania unde orice este posibil! Mă omoară curiozitatea, ce scuza va mai avea domnul Bogdan Căpățînă? Cati bani din banii voștri a băgat la jocuri? Se poate justifica? Sau mai mult cum conduce mașina? De ce nu are permis? Și când l-a pierdut? Și de cate ori? Aceștia sunt oamenii care ne conduc! Ne plângem de parlamentari, de guvernare, dar nu vedem ce este în jurul nostru și ce ne afectează !
Acest email va fi șters că nu trebuie să-l vadă toată lumea...dar pentru cei care îl vedeți, printati-l, salvati-l și citiți de cate ori este nevoie! Asta este lumea în care trăim și cercurile vicioase in care ne învârtim! Avem datorii, rate și se profită de noi, și alții își bat joc!
UnAngajatModel!
  mai puţin
Pro
Nu te da nimeni afara dar mai mult ca sigur o sa pleci singur
Contra
personal necalificat peste tot, salar mizer, munca dusa pana la nivel de epuizare totala
A fost utilă această recenzie?Da 85Nu 2Raport
Loc de munca nerecomandat
Casier (Fost angajat) –  Profi brad24 ianuarie, 2019
De ce în unele magazine profi încă se practica sclavia? Zile fără pauza de masa.. Ore suplimentare neplătite.. Refuzul acestora duce la răzbunări din partea unor șefi.. Nu e normal asa ceva... Casierul aranjează și marfa.. Este și la legume.. Pe scurt profi nu respecta contractul de munca și angajatul... Apoi se mira ca nu au oameni cu cine sa lucreze.. Nu recomand..
A fost utilă această recenzie?Da 90Nu 4Raport
serios
casier (Fost angajat) –  Constanta, Constanța25 decembrie, 2017
Munca multa,atentie la numarat banii,vorbit fumos cu clienti
A fost utilă această recenzie?Da 26Nu 9Raport
Stres, muncă Multă. ..
Vânzător mezeluri (Fost angajat) –  Slatina, Olt9 noiembrie, 2017
Am lucrat 3 săptămâni, timp în care am văzut Cum stau lucrurile. Ca angajat trebuie doar să muncești și atât, nu trebuie să ai o părere a ta. Și dacă o ai nu e bine. Eu am fost pe raionul de mezeluri. Sfatul meu : Nu cumpărați niciodată dar niciodată ceea ce vă recomandă vânzătoarea! ! ! În concluzie : O mare bătaie de joc!
Pro
Punctualitatea plății
Contra
Totul
A fost utilă această recenzie?Da 73Nu 7Raport
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca pe o perioada nedeterminata.
Casier (Fost angajat) –  Timișoara, Timiș2 iunie, 2017
Totul a fost bine, deloc obositor doar salariul prea mic.
A fost utilă această recenzie?Da 35Nu 7Raport
5,0
Nu
Casier (Fost angajat) –  Turda, Cluj15 aprilie, 2017
Neacordarea pauzelor, nerespectarea functiei angajatului,nerespectarea programului.
Contra
Pauze scurte
A fost utilă această recenzie?Da 57Nu 6Raport
Wonderful people
Pricing (Fost angajat) –  Galati22 noiembrie, 2016
A typical day at work was like that,I went to retailers and with their consent I steal prices, then I came back to the office and compare our prices with their prices.I learned how to use Microsoft excel and PowerPoint.I had colleagues all over the country and we met at teambuidings.The hardest part of the job was the long projects.
Pro
free weekends
Contra
Long houres
A fost utilă această recenzie?Da 4Nu 9Raport
Putine drepturi pentru angajat
Vanzator (Fost angajat) –  Topliţa21 octombrie, 2016
Poate difera de la un magazin la magazin dar la noi era ceva de genul : ,,Care pe care" , cu un sef de magazin care ne dezbina ca si echipa , barfa era punctului lui forte .

Banii sunt foarte putini in comparatie cu munca , in majoritatea zileleor erai frant si iti doreai un loc de munca decent .
Contra
pauze scurte cu scanare si chiar daca nu statai 30 trebuia sa recuperezi si sa stai 8 ore 30
A fost utilă această recenzie?Da 56Nu 3Raport
productiv
casier (Fost angajat) –  Bacau18 octombrie, 2016
Am invatat sa muncesc in echipa.in schimb ce nu mia placut a fost diferentile intre noi ca echipa.si cum se comportau sefi.
Pro
o masa pe zi
Contra
pauze de tigara
A fost utilă această recenzie?Da 43Nu 5Raport
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca cu stres, nervi
Lucrator comercial/casier Profi (În prezent, angajat) –  Braila9 mai, 2016
O zi la locul de munca Profi...Era o zi stresanta, agitata, plictisitoare, cel mai greu fiind ridicarea baxurilor si proasta comunicare cu sefii, iar cel mai usor era asezatul marfii la raft sau in depozit.
Colegii 50 rai - 50 buni
Sef magazin - isteric, neintelegator, agitat. Pauza de masa era de 30 min. dar intr un fel anume trebuia sa ceri voie la sef sa te duci la pauza, desi la inceput, la interviu, iti spune clar si raspicat, ca te poti duce cand vrei la pauza de masa. Seful iti da termen de max. 30 min sa termini dealimentat un raion sau sa termini un palet, pe care trebuie sa si verifici daca ai marfa dupa factura pe el si in acelasi timp sa si bagi la raft si sa le cari si in depozit.
In aceste magazine, angajatul este omul bun la toate, o mare bataie de joc.
Nu recomand nimanui sa mearga sa se angajeze la ei. La ei casiera merge inb tot magazinul sa bage la raft daca nu are client sa incaseze, iar cand vin clientii trebuie sa stea sa fuga prin magazin ca sa ajunga mai repede la casa.
Foarte dezamagita de acest magazin/ supermarket
Pro
Nimic gratuit, nici macar o sticla de apa.
Contra
Nu puteai sa ti iei pauza cand vroiai, sefii tipa la tine, sunt isterici
A fost utilă această recenzie?Da 104Nu 9Raport

Vedeți mai multe Profi recenzii

Ați putea dori să încercați:

Revendicați această pagină de companie

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Profi. Comunitatea noastră este gata să răspundă.

Puneți o Întrebare

2,8Compensații/Beneficii
2,8Siguranță/Promovare la Locul de muncă
2,8Management
2,9Cultura

Profi - recenzii în funcție de locație