Cultura Locurilor de muncă
A learning experience about the work life
Cashier (Fost angajat) –  Ilfov7 noiembrie, 2017
I quite enjoyed most of my time as an employee. Most of the clients lived close by so you got to meet a lot of familiar faces. I made quite a few friends from our client base and I would interact with them in a more jovial and friendly manner. I learned about working as a team and staying professional in difficult situations, like if a customer would lose their cool or had a complaint about our services. We were understaffed for the majority of my time there so we would all work extra hours and I really got to appreciate people who work long shifts more, as well as having plenty of practice at getting better at my job.
I will say that the long hours did get to you in the long run. It wasn't the most pleasant of experiences overall even though I grew attached to my team in a way. The company could have treated its employees better.
Pro
A learning experience
Contra
Small salary, and not many benefits
A fost utilă această recenzie?DaNuRaport

Alte recenzii ale angajaților Mega Image

Cultura Locurilor de muncă
Extrem de mult de muncă mai ales pe departamentul dely lucrezi 4 zile schimbul 2 singur uneori fără pauză de masă și fără timp pentru a merge la toale
Vanzator (În prezent, angajat) –  Dely28 septembrie, 2019
Avem nevoi de încă un om pe dely să fim 5 unul să ne poată tine liberele să nu mai fim la schimbul 2 ,un om pe tot raionul . El coace el servește el feliază el spala cuptorul si rotisorul el face curățenia de seara etc . Se lucrează peste puterile omenești . Nu cred că angajatul este vinovat că în acel magazin vânzarea este mai mică , ca în altele .
A fost utilă această recenzie?Da 2Nu 2Raport
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca ok momentan.
Polivalent (În prezent, angajat) –  Ploiești, Prahova13 mai, 2019
Sistemul cam aiurea putin si in lantul asta de magazine... Sefii lantului sa mai lucreze la sistem !!! Pauzele de masa,seara sa se lucreze cu un numar mai mare de personal,casierii sa fie lasati sa bea apa la casa, ( o colega a patit-o din aceasta cauza... ), sa fie cineva la legume fructe,clientela...Hmmm,lasa de dorit si aici,unii sunt prea rai cu personalul, salariul e ok pentru inceput,cu bonusuri si bonuri de masa e chiar convenabil fata de un salariu de la Profi de exemplu, la mine se lucreaza si noaptea si de aceea mi se pare ok salariul, colegii si sefii chiar super de treaba,pe mine asta mai proasta,incepatoare ,pot spune ca m-au invatat cu calm si rabdare tot ce stiu pana acum,am aproape 2 luni pe 19, e fain ca e activitate si nu ai timp sa freci menta hihi,ca sa zic asa! Ce sa mai scriu ? Incercati! E cu avantaje si cu dezavantaje si aici ca peste tot insa punctez: salariul bun! Eu am noroc de o echipa ok,acum Doamne ajuta sa fie asa mult si bine!
Pro
Am avut o masa gratuita de sarbatori!
Contra
Am detaliat in descriere !
A fost utilă această recenzie?Da 4Nu 1Raport
Revendicați această pagină de companie

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Mega Image. Comunitatea noastră este gata să răspundă.

Puneți o Întrebare

Evaluare generală