Mega Image

3,3Echilibrul muncă/viață personală

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
44 de evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 49 de recenzii

Lipsa de personal duce la plecarea oamenilor

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Angajarea de mai mulți oameni si folosirea lor strict pe postul ptr care sunt angajați

Loc Sigur de munca

Areea Manager, Dna Luiza si Chiar Dl Moga nu stiu realitatea de pe magazine, la vizita totul este tipla, dar cu eforturi mari. Magazine sunt sub structura de oameni, care muncesc de le sar capacele, unii din rusine fata de Seful de magazin. Unii districti care fac legile pe magazine, cu sefi de magazin plecati mai ales de pe distruct 4 unde Districtul are preferatii lui indiferent de cum vinde si arata magazinul, fara sa respecte omul de il conduce, multa mancatorie intre magazine si sefii de magazin.

Pro

Loc de munca sigur, potential de dezvoltare

Contra

Pauze care nu prea se respecta, aprecierea adevaratilor angajati care respecta valorile si principiule comaniei

Flexible hours

A place to grow in a career.Employee discount for own-brand productsYou have to do much more than the job description and things will be added to your plate in time.

Pro

Career development

Contra

Lack of support from managers

Mega image shop&go

Bună ziua doresc sa ma adresez altor oamenii doritori sa se angajeze la mega image sa nu o facă deoarece cei de sus își bat joc de angajați programul de sărbători este foarte încărcat deoarece asa se face programul la mega image, preturile se dau în dușmănie câte 1000 în zilele de luni și joi, este chiar o nesimțire acest comportament fata de angajatori
A fost utilă această recenzie?

Siguranță și posibitati de promovare

Companie diferita de ceilalți de pe piața cu o cultura deosebita, apreciere pt oameni, corectitudine și siguranță

Pro

Colegialitate. Management instruit

Contra

Pandemia asta.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Erai pe mai multe posturi și uneori nu aveai timp sa - ți faci treaba ta .Manegementul nu era ok

Program de lucru foarte încărcat, oameni puțini , marfă foarte multă și uneori aiurea.Rastelele cu marfă foarte grele

Pro

Doua weekenduri pe luna

Contra

Pauze nu prea existau, programul lung, bani puțini
A fost utilă această recenzie?

Mediu de lucru eficient cu mancare gratuit

Lucrul este lejer si in același timp și stresant câteodată.

Pro

Asigurări de sănătate

Contra

Nimic

Dezastru

am muncit la Mega Image timp de un an si doua luni ca si casier part-time la 80 de ore, 4 ore pe zi, 20 de ore pe saptamana, program fix pe weekend. Totul a decurs normal pana in momentul demisiei cand fara acte aditionale mi s-a spus ca eu am jumatate din norma celor care lucreaza full time, fals, mi s-a impus sa depasesc cele 80 de ore pe luna, practic sa fac 2 weekenduri intr-unul, imposibil, sa fac peste 20 de ore pe saptamana, este ilegal, orele suplimentare nu se platesc, echipamente nu am primit, decat o bluza. Dupamasa lucrand doi oameni in tot magazinul, fara pauze de masa, fara personal, un casier si un sef de tura eram, sporuri ciuci, destrict managerul, un taran care o data spune sa respect contractul, ziua urmatoare urla si spune ca nu este asa. Sefii nu cunosc ca part time inseamna peste jumatate, jumatate sau mai putin de jumatate de norma, 80 de ore pe luna e maximul de ore pe care la 20 de ore pe saptamana poti ajunge. Orele suplimentare la part time e ilegal sa fie facute, drept urmare nu pot fi platite. Praf din toate punctele, pacat de cei care accepta sa munceasca intr-un mediu ostil in care cei care trebuie sa te lamureasca, doar striga. Plus ca se propune sa nu te pontezi si te trezesti cu ore pe minus.

Pro

Contra

Fara pauze, drepturi, comunicare. Nu se respecta contractele de munca

ff bun

as dori sa mai lucrez in mega image deoarece am lucrat la ei dar din pacate sa schimbat sefu de bagazin si a trebuit sa imi dau demisia dar nu imi da acceptul pt alt magazin

Pro

ok

Contra

nu este excelent

Acceptabil

In Mega Image se lucrează în echipa si colegi te sprijină cu orice.

Pro

Nu

Contra

30 min

Casier,

Buna seara!Mangementul din magazin ( Sef Departament foarte slab profesional - fara studii superioare; fara caracter, nu sunt Pro Vanzare.Sef Departament poate distruge o echipa si alti oameni buni pentru ca doreste sa fie in centrul atentiei si sa creeze efectul de turma.Sef de Magazin slab in asumarea deciziilor,necomunicativ cu oamenii din evhipa. Sunt oameni fara studii in posturi de decuzii care habar nu au sa vorbeasca cu clientii, in special cu colegii de sub ordine.Sef departament - slab calificat in multe magazine din Bucuresti si Ilfov..

Pro

Clientii sunt faini

Contra

Sefii Departament . Aceasta structura manageriala trebuie desfintata.
A fost utilă această recenzie?

Loc de munca unde nu ești respectat

Îți promit marea cu sarea, spun ca o sa ai un salariu mare, dar nu specifica ca bonusurile le iei cam după 2-3 luni de la angajare! Pe post de casier trebuie sa stai 8 ore in picioare, nu ți oferă scaun! Tot pe post de casier trebuie sa le bagi TU oamenilor alimentele in punga și in același timp sa le scanezi, sa fi și atent sa nu cumva sa faci o greșeală la casa ! In caz ca nu sunt clienți pui casa pe pauza și faci munca lucrătorilor la raft, aranjezi și cari alimente ! Pauza de masa din 30 de min ți-o fac de 10 minute !

Pro

Contra

Pauze scurte, lucru in picioare

Suntem oameni nu sclavi

Niste șefii de magazin sub orice critica. .Nu te lasa la pauza de masă..managera magazinului plus ca in ultima luna nu mia acordat beneficiile mele avand in vedere ca eu si prietenul meu ne.am băgat demisia...cand am sunat mi sa spus că nu mai primesc nimic

Pro

Schimbare sefi cu capacitate de a lucra cu oameni

Contra

Sclavie
A fost utilă această recenzie?

One of the best companies i worked for

Very busy place, lovely people, management could've been a bit better, but i am not complaining. Very good bonuses based on your work, fair payment. And you get the opportunity to learn every single post

Fun workplace

Productive and fun workplace with nice people, access to free MS Excel courses, good management. Sometimes the job is very stressful but we always manage to bypass any issue. It's a great responsibility to assure support to over 700 store all over the country, yet every day challenge is successfully passed at the end of the day.
A fost utilă această recenzie?

A fost ul loc de munca exceptional

Ma ajutat sa evoluez in cariera mea si mi-a dezvoltat abilitatile si chiar am fost extrem de multumita sa fac parte din compania sa Am fost o echipa exceptionala
A fost utilă această recenzie?

Extrem de mult de muncă mai ales pe departamentul dely lucrezi 4 zile schimbul 2 singur uneori fără pauză de masă și fără timp pentru a merge la toale

Avem nevoi de încă un om pe dely să fim 5 unul să ne poată tine liberele să nu mai fim la schimbul 2 ,un om pe tot raionul . El coace el servește el feliază el spala cuptorul si rotisorul el face curățenia de seara etc . Se lucrează peste puterile omenești . Nu cred că angajatul este vinovat că în acel magazin vânzarea este mai mică , ca în altele .
A fost utilă această recenzie?

Loc de munca ok momentan.

Sistemul cam aiurea putin si in lantul asta de magazine... Sefii lantului sa mai lucreze la sistem !!! Pauzele de masa,seara sa se lucreze cu un numar mai mare de personal,casierii sa fie lasati sa bea apa la casa, ( o colega a patit-o din aceasta cauza... ), sa fie cineva la legume fructe,clientela...Hmmm,lasa de dorit si aici,unii sunt prea rai cu personalul, salariul e ok pentru inceput,cu bonusuri si bonuri de masa e chiar convenabil fata de un salariu de la Profi de exemplu, la mine se lucreaza si noaptea si de aceea mi se pare ok salariul, colegii si sefii chiar super de treaba,pe mine asta mai proasta,incepatoare ,pot spune ca m-au invatat cu calm si rabdare tot ce stiu pana acum,am aproape 2 luni pe 19, e fain ca e activitate si nu ai timp sa freci menta hihi,ca sa zic asa! Ce sa mai scriu ? Incercati! E cu avantaje si cu dezavantaje si aici ca peste tot insa punctez: salariul bun! Eu am noroc de o echipa ok,acum Doamne ajuta sa fie asa mult si bine!

Pro

Am avut o masa gratuita de sarbatori!

Contra

Am detaliat in descriere !

Great collective

We had to make the shop look perfect for the customers and be ready to deal with any rush hours, it was not easy because the staff was not enough for all the duties needed but we were able to manage it.

Pro

Mega-Image Employee Card with 10% Discounts

Contra

Not enough personal for the space

Loc de munca stabil

Atata timp cat iti faci treaba si iti respecți toate responsabilitatil totul decurge perfect

Pro

Bonusuri atractive

Contra

Lipsa de personal intalnite

Productive and fun workplace

I’m a very sociable person and I learn very quickly. I integrate very quickly and well, I like to talk and receive advice, I like to work . I also really like to work with people.
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Mega Image. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

Bazat pe 49 de evaluări.