Lidl
3.2 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Lidl despre Echilibrul muncă/viață personală

UtilitateEvaluareData
20 de evaluări se potrivesc cu căutareaVezi toate cele 8,105 recenzii

Companie buna DAR....

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Oricat de mult muncesti tot nu esti bun........ ...... .

Pro

Respectarea prevederilor legale

Contra

Sa muncim 10 ore pe zi

Ambiente lavorativo stimolante

La trovo una azienda molto affidabile Molto attenta alle richieste dei clienti

Pro

Buoni pasto

Contra

Nessuno
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca unde e colaborare multa intre angajati

In perioada de scolarizare, adica in primele 3 luni de munca vei avea un program destul de simplu si usor de urmat. De exemplu, in prima zi nu vei face mare lucru, deoarece va trrebui sa te prezinti la sediul regional Lidl pt instruire pe partea teoretica, unde vei primii si cartea de munca, dar si echipamentul de lucru. Abia din a 2-a zi vei incepe sa lucrezi fizic in magazinul la care ai aplicat, dar ca si in prima zi, aceasta nu va fi grea pentru tine. vei avea un trainer care se va ocupa de tine in magazin, el fiind responsabil sa iti explice cum se aranjeaza marfa pe raft, cum e impartit magazinul cu rafturi pentru anumite produse, ce inseamna anumiti termeni specializati si cum se folosesc anumite aparate. Cam acestea vor fi primele 2 zile de lucru in compania Lidl, postul de vanzator.

Pro

Intelegere daca ai nevoie de zile libere. si asigurare medicala privata.
Cultura Locurilor de muncă

loc de munca stresant colegi neloiali nu se respecta orele de lucru

loc de munca stresant nu se respecta programul te chemau din libere salariu foarte slab

Ambient bun de munca

Cat am lucrat i. Romania la Lidl Buzău nu am avut probleme .Programul de lucru era Leger dar salariul se putea și mai bine

Pro

Nu am asigurare privată medicala
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Cultura Locurilor de muncă

Sometimes the best company to work for ...and sometimes awfull days

A company in changing ...triyng new aproches with customers ...with personal everything ,u may find a lot a people to learn from ,but also like everywhere i think there exist a bit pr more than a bit of corruption ...interests and etc...but after all this it's still a big company ho respects you during firsts steps in company ...or u wanna stay at low level ...higher level are challenging but u learn also a lot

stress maxim

nerecomandabil viitorilor aspiranti dar se pare ca stiu si singuri acest aspect drept dovada din 30 de recrutanti nu au rezistat decat 4 iar cea mai scurta perioada lucrata fiind de doar 24 de ore dupa care a urmat imediat demisia

Pro

nimic important

Contra

numeroase aspecte negative

lagar de reeducare

hamaleala ,sclavie ,umilinta si in general bataie de joc sau mai bine zis ca pe vremea mosierilor ,grupuri de interese si nicio satisfactie o zi tipica la locul de munca inseamna starea de sanatate si de spirit dupa 11 ore de stat in picioare pe sala si sa bagi 12 paleti de marfa(legume,fructe si lactate) iar printesele sa stea pe casa din doua motive -nu corespund pe sala sau sunt favorite si protejate

Pro

bonusuri bune la sf.de an si salarii bunicele

Contra

este lista foarte lunga

Productive and fun place

Lots to learn. Nice place to work. Poor life- work balance. Low starting sallary. Opportunities to grow. It’s not for everyone but if you work hard, your efforts will be appreciated.

Dezamagire

Asta este singurul cuvant care imi vine in minte cand aud de aceasta companie, ca si angajator, din orice punct de vedere. Pe langa faptul ca la programul de Bun Venit ti se explica ceva, in magazin este cu totul altceva. 1.Interviul- salariu+bonuri, la interviu mi s-a spus ca voi avea un anumit nr de bonuri, iar in prima luna nu am luat deloc. Raspunsul conducerii a fost ca s-a produs o incurcatura la HR si din cauza asta nu am primit bonurile. Mi s-a spus ca situatia se va rezolva urmatoarea luna, pt ambele luni. Surpriza, a doua luna s-a intamplat la fel. Si mai mare surpriza a fost cand mi s-au dat bonurile sefului de vanzari. 2.In data de 15.07.2018 am optat sa ma mut la un magazin mai aproape de casa, mi s-a promis transferul la data de 01.09.2018, transferul nu s-a efectuat, spunandu-mi ca trebuie sa ma duc de fapt pe alt magazin fata de ce am cerut si ce am vorbit, iar raspunsul a fost ca daca nu imi convine, sunt asteptata la magazin sa imi dau demisia :) (raspuns tot din partea sefului de vanzari) Intr-adevar, sloganul se potriveste cu realitatea: Merita sa fii surprins! :) 3.Se fac magarii la nivelul conducerii. Tin sa precizez ca am fost casier, iar la decontare am iesit cu un plus de 25.00 de lei, iar seful de tura, de fata cu mine, a luat plusul si l-a pus deoparte, spunandu-mi ca ma ajuta intr-un fel, pt a nu da nota explicativa (asa este procedura daca iesi mai mult de 10.00lei). Inca odata merita sa fii surprins! 4.Angajatii stau depontati la munca. Daca nu fac asta, sunt luati in vizor de seful de magazin si li se cauta nod in papura, li se face viata -

Pro

Nimic

Contra

Totul

Oferte de lucru la Lidl

Vedeți mai multe locuri de muncă
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca productiv și educativ

Sunt o persoana prietenoasă și îmi place să lucrez in echipa

Pro

Mese gratuite

Contra

Pauze scurte

productive

A day's work was as if you were home. Without tension and glad that the clients were going happy. I've learned a lot,how to serve your clients.The management is very open to any suggestion. Account is taken of any customer desire. Honestly: there is no hard work. When I work, I like to do things like a book so that everyone is happy with me.

Pro

Each employee has a discount of 10% on the products of this unit.

Contra

Disadvantages are not at this unit.

nice place to work

I worked at LIDL full-time. (less than 1 year). Good place to improve your management skills. A place with learn, fun and earn. One of the best work culture place. Team members are good to work with each others.

Pro

Good training

Contra

Long hours, work load is too high, compensation
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca bine platit pt Romania dar cu foarte mari responsabilitati si dureri de cap

Este un loc de munca platit bine pentru România dar in interiorul departamentului m am lovit de prejudecățile unui se f de departament care nu își dorea performanța ci injosirea angajatului.

Pro

Timp liber contra orelor suplimentere efectuate

Contra

Neplata orelor suplimentare

Good company

Lidl is a company wich can offers many chances to learn new ability.This company have good conditions to work and offer good salary.I think that every people wich work at this company will be very glad.

Pro

Free meal

Nu avem

Lucram in echipa suntem sociabili ne ajutam unul pe celalalt si facem ce avem de facut !

Pro

Nu

Contra

Pauze foarte scurte, uneori nu sunt ..
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca sigur si placut

Da doresc sa muncesc an compania dv. de oare ce am vazut ca este un loc de munca stabil si sigur sunt un om care respecta an totalitate fi sa postului.
Cultura Locurilor de muncă

productively and efficiently and fun work place

I worked both as cashier and as a worker in the district and we learned a lot meant quality and safety.I learned what is a team work.

Pro

free medical insurance

Contra

long hours
Cultura Locurilor de muncă

Ambiente de trabajo muy organizado

Multifuncionalidad y voluntad de aprender y flexibilidad no aprovechados por la empresa

Pro

Estabilidad

Contra

Número de horas de trabajo variable

Productive and fun worplace

It''s hard to find a workplace where do you go with pleasure. For me it''s important to have around me people who likes to work. I am a punctual person.
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Lidl. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.2