Lidl
3.2 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Lidl despre Salariu și beneficii

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
16 evaluări se potrivesc cu căutareaVezi toate cele 8,108 recenzii
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca unde e colaborare multa intre angajati

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
In perioada de scolarizare, adica in primele 3 luni de munca vei avea un program destul de simplu si usor de urmat. De exemplu, in prima zi nu vei face mare lucru, deoarece va trrebui sa te prezinti la sediul regional Lidl pt instruire pe partea teoretica, unde vei primii si cartea de munca, dar si echipamentul de lucru. Abia din a 2-a zi vei incepe sa lucrezi fizic in magazinul la care ai aplicat, dar ca si in prima zi, aceasta nu va fi grea pentru tine. vei avea un trainer care se va ocupa de tine in magazin, el fiind responsabil sa iti explice cum se aranjeaza marfa pe raft, cum e impartit magazinul cu rafturi pentru anumite produse, ce inseamna anumiti termeni specializati si cum se folosesc anumite aparate. Cam acestea vor fi primele 2 zile de lucru in compania Lidl, postul de vanzator.

Pro

Intelegere daca ai nevoie de zile libere. si asigurare medicala privata.

Poor management

The culture of "who's to blame".Poor management and no consideration for the true "assets" in the company. There is no consideartion of costs vs.benefits. Great perks though.

Pro

Benefits

Contra

Management

Ambiente lavorativo stimolante

La trovo una azienda molto affidabile Molto attenta alle richieste dei clienti

Pro

Buoni pasto

Contra

Nessuno
Cultura Locurilor de muncă

loc de munca stresant colegi neloiali nu se respecta orele de lucru

loc de munca stresant nu se respecta programul te chemau din libere salariu foarte slab

Ambient bun de munca

Cat am lucrat i. Romania la Lidl Buzău nu am avut probleme .Programul de lucru era Leger dar salariul se putea și mai bine

Pro

Nu am asigurare privată medicala
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

lagar de reeducare

hamaleala ,sclavie ,umilinta si in general bataie de joc sau mai bine zis ca pe vremea mosierilor ,grupuri de interese si nicio satisfactie o zi tipica la locul de munca inseamna starea de sanatate si de spirit dupa 11 ore de stat in picioare pe sala si sa bagi 12 paleti de marfa(legume,fructe si lactate) iar printesele sa stea pe casa din doua motive -nu corespund pe sala sau sunt favorite si protejate

Pro

bonusuri bune la sf.de an si salarii bunicele

Contra

este lista foarte lunga

Dezamagire

Asta este singurul cuvant care imi vine in minte cand aud de aceasta companie, ca si angajator, din orice punct de vedere. Pe langa faptul ca la programul de Bun Venit ti se explica ceva, in magazin este cu totul altceva. 1.Interviul- salariu+bonuri, la interviu mi s-a spus ca voi avea un anumit nr de bonuri, iar in prima luna nu am luat deloc. Raspunsul conducerii a fost ca s-a produs o incurcatura la HR si din cauza asta nu am primit bonurile. Mi s-a spus ca situatia se va rezolva urmatoarea luna, pt ambele luni. Surpriza, a doua luna s-a intamplat la fel. Si mai mare surpriza a fost cand mi s-au dat bonurile sefului de vanzari. 2.In data de 15.07.2018 am optat sa ma mut la un magazin mai aproape de casa, mi s-a promis transferul la data de 01.09.2018, transferul nu s-a efectuat, spunandu-mi ca trebuie sa ma duc de fapt pe alt magazin fata de ce am cerut si ce am vorbit, iar raspunsul a fost ca daca nu imi convine, sunt asteptata la magazin sa imi dau demisia :) (raspuns tot din partea sefului de vanzari) Intr-adevar, sloganul se potriveste cu realitatea: Merita sa fii surprins! :) 3.Se fac magarii la nivelul conducerii. Tin sa precizez ca am fost casier, iar la decontare am iesit cu un plus de 25.00 de lei, iar seful de tura, de fata cu mine, a luat plusul si l-a pus deoparte, spunandu-mi ca ma ajuta intr-un fel, pt a nu da nota explicativa (asa este procedura daca iesi mai mult de 10.00lei). Inca odata merita sa fii surprins! 4.Angajatii stau depontati la munca. Daca nu fac asta, sunt luati in vizor de seful de magazin si li se cauta nod in papura, li se face viata -

Pro

Nimic

Contra

Totul
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca productiv și educativ

Sunt o persoana prietenoasă și îmi place să lucrez in echipa

Pro

Mese gratuite

Contra

Pauze scurte

nice place to work

I worked at LIDL full-time. (less than 1 year). Good place to improve your management skills. A place with learn, fun and earn. One of the best work culture place. Team members are good to work with each others.

Pro

Good training

Contra

Long hours, work load is too high, compensation
Cultura Locurilor de muncă

Truly great place to work for

Good with overtime and great team Okay management Processes well thought through. Lots of fun and reward for hard work.wiyh overtime money was really good.

Pro

Great atmosphere

Contra

None

Oferte de lucru la Lidl

Vedeți mai multe locuri de muncă

Productive and fun workplace

It was a job where I worked with pleasure. A normal day of age composed of 8 hours plus if you needed to ramenem overtime the extra hours were paid. I've learned what teamwork means. Very good salary and many benefits

Pro

Free Medical Consultations

Contra

Stress was sometimes pre-high

Good company

Lidl is a company wich can offers many chances to learn new ability.This company have good conditions to work and offer good salary.I think that every people wich work at this company will be very glad.

Pro

Free meal
Cultura Locurilor de muncă

It' s a productive company

I work in my Country,in Romania,a year and 8 mounths,full time,he was a great time,the salary is very good,in my town,a good team,but a lot of stress,a lot of people,but i learn to handle with stress,i don't know how is here in lidl,but if i have chance,i will take it,love it

Pro

Good money

Contra

depends

Nu avem

Lucram in echipa suntem sociabili ne ajutam unul pe celalalt si facem ce avem de facut !

Pro

Nu

Contra

Pauze foarte scurte, uneori nu sunt ..

productive and fun

I love what I do, to arrange goods on the shelves , the shelf was popped by price , coordinate team to get involved in what I do to be the best

Pro

free launches

Contra

8 hours
Cultura Locurilor de muncă

productively and efficiently and fun work place

I worked both as cashier and as a worker in the district and we learned a lot meant quality and safety.I learned what is a team work.

Pro

free medical insurance

Contra

long hours
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Lidl. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

• Companii
  • Lidl
  • Evaluările angajaților
  • Pay & Benefits
Spuneți-ne cum să îmbunătățim această pagină
Ce ați adăuga sau modifica?