Lidl Evaluările angajatului

Au fost găsite 33 de recenzii care se potrivesc căutării Vedeți toate cele 4.129 de recenzii
Ordonare după: Utilitate | Evaluare | Data
2,0
stress maxim
casier vânzător (În prezent, angajat) –  Drobeta-Turnu Severin8 iunie, 2019
nerecomandabil viitorilor aspiranti dar se pare ca stiu si singuri acest aspect drept dovada din 30 de recrutanti nu au rezistat decat 4 iar cea mai scurta perioada lucrata fiind de doar 24 de ore dupa care a urmat imediat demisia
Pro
nimic important
Contra
numeroase aspecte negative
A fost utilă această recenzie?Da 2NuRaport
1,0
lagar de reeducare
casier (În prezent, angajat) –  Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți20 mai, 2019
hamaleala ,sclavie ,umilinta si in general bataie de joc sau mai bine zis ca pe vremea mosierilor ,grupuri de interese si nicio satisfactie
o zi tipica la locul de munca inseamna starea de sanatate si de spirit dupa 11 ore de stat in picioare pe sala si sa bagi 12 paleti de marfa(legume,fructe si lactate) iar printesele sa stea pe casa din doua motive -nu corespund pe sala sau sunt favorite si protejate
Pro
bonusuri bune la sf.de an si salarii bunicele
Contra
este lista foarte lunga
A fost utilă această recenzie?Da 4NuRaport
Imi place lidl
Vanzator,lucrator comercial (Fost angajat) –  Râmnicu Vâlcea, Vâlcea7 aprilie, 2019
Mi-ar face placere sa lucrez cu echipa lidl Nu lucrez în aceasta companie!
Pro
De acord
Contra
Da
A fost utilă această recenzie?Da 2Nu 4Raport
Productive and fun place
Deputy Store Manager (În prezent, angajat) –  Romania31 martie, 2019
Lots to learn. Nice place to work. Poor life- work balance. Low starting sallary. Opportunities to grow. It’s not for everyone but if you work hard, your efforts will be appreciated.
A fost utilă această recenzie?DaNu 1Raport
1,0
Dezamagire
Vanzator (Fost angajat) –  București, Ilfov29 martie, 2019
Asta este singurul cuvant care imi vine in minte cand aud de aceasta companie, ca si angajator, din orice punct de vedere.
Pe langa faptul ca la programul de Bun Venit ti se explica ceva, in magazin este cu totul altceva.
1.Interviul- salariu+bonuri, la interviu mi s-a spus ca voi avea un anumit nr de bonuri, iar in prima luna nu am luat deloc. Raspunsul conducerii a fost ca s-a produs o incurcatura la HR si din cauza asta nu am primit bonurile. Mi s-a spus ca situatia se va rezolva urmatoarea luna, pt ambele luni. Surpriza, a doua luna s-a intamplat la fel. Si mai mare surpriza a fost cand mi s-au dat bonurile sefului de vanzari.
2.In data de 15.07.2018 am optat sa ma mut la un magazin mai aproape de casa, mi s-a promis transferul la data de 01.09.2018, transferul nu s-a efectuat, spunandu-mi ca trebuie sa ma duc de fapt pe alt magazin fata de ce am cerut si ce am vorbit, iar raspunsul a fost ca daca nu imi convine, sunt asteptata la magazin sa imi dau demisia :) (raspuns tot din partea sefului de vanzari)
Intr-adevar, sloganul se potriveste cu realitatea: Merita sa fii surprins! :)
3.Se fac magarii la nivelul conducerii.
Tin sa precizez ca am fost casier, iar la decontare am iesit cu un plus de 25.00 de lei, iar seful de tura, de fata cu mine, a luat plusul si l-a pus deoparte, spunandu-mi ca ma ajuta intr-un fel, pt a nu da nota explicativa (asa este procedura daca iesi mai mult de 10.00lei). Inca odata merita sa fii surprins!
4.Angajatii stau depontati la munca. Daca nu fac asta, sunt luati in vizor de seful de magazin si li se cauta nod in papura, li se face viata
  mai mult... un calvar, programul in batjocora, o zi dimineata, una dupamiaza, un liber, un intermediar, iar liber etc.
5.Programul pe saptamana viitoare se afiseaza la sfarsitul saptamanii in curs, respectiv duminica, cand teoretic, ar trebui afisat la jumatatea saptamanii, miercuri.In acelasi timp, programul nu se respecta asa cum scrie in contract, o saptamana dimineata, una dupamiaza.
6.Se fac diferente intre angajati. "Print si cersetor".
7.Toate aceste nereguli si manarii, plus multe altele, au fost comunicate sefului de vanzari, care a spus ca va lua masurile necesare pt acestea, dar nu s-a intamplat nimic. Urmatoarea data cand i s-au reamintit aceste lucruri, parea sa fie intru totul de acord cu ele si sa nu aiba nimic impotriva, ca si cum ar fi ceva normal, un nou concept.
Si ca sa inchei aceasta declaratie de dragoste fata de Lidl, nu inteleg de ce va mai chinuiti sa organizati acest eveniment de Bun Venit, cand de fapt ne face sa ne pierdem timpul degeaba. Si ca sa va fac sa ma intelegeti, cate persoane au venit sa se angajeze la Caravana?
  mai puţin
Pro
Nimic
Contra
Totul
A fost utilă această recenzie?Da 25NuRaport
2,0
no fun
Cashier (Fost angajat) –  Ilfov9 martie, 2019
I was a good place for work because of payment but they don't care about as too much for yang people I don't recommend them I is a hard working and they don't do training for them .
Pro
no free lunch
Contra
no
A fost utilă această recenzie?Da 4Nu 2Raport
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca productiv și educativ
Lucrător comercial (Fost angajat) –  București Sector 2, Ilfov17 februarie, 2019
Sunt o persoana prietenoasă și îmi place să lucrez in echipa
Pro
Mese gratuite
Contra
Pauze scurte
A fost utilă această recenzie?Da 5Nu 6Raport
productive
Assistant Customer Service (Fost angajat) –  Romania27 ianuarie, 2019
A day's work was as if you were home. Without tension and glad that the clients were going happy. I've learned a lot,how to serve your clients.The management is very open to any suggestion.
Account is taken of any customer desire.
Honestly: there is no hard work.
When I work, I like to do things like a book so that everyone is happy with me.
Pro
Each employee has a discount of 10% on the products of this unit.
Contra
Disadvantages are not at this unit.
A fost utilă această recenzie?DaNu 8Raport
4,0
nice place to work
DEPUTY MANAGER STORE (Fost angajat) –  RO28 august, 2018
I worked at LIDL full-time. (less than 1 year).
Good place to improve your management skills. A place with learn, fun and earn. One of the best work culture place. Team members are good to work with each others.
Pro
Good training
Contra
Long hours, work load is too high, compensation
A fost utilă această recenzie?Da 5Nu 12Raport
Cultura Locurilor de muncă
Truly great place to work for
Warehouse Assistant (Fost angajat) –  Ilfov31 iulie, 2018
Good with overtime and great team
Okay management
Processes well thought through. Lots of fun and reward for hard work.wiyh overtime money was really good.
Pro
Great atmosphere
Contra
None
A fost utilă această recenzie?Da 10Nu 15Raport
Cultura Locurilor de muncă
Sa fim o echipa si sa myncim cu drag
Sa pun marfa pe rafturi curatenie.. (Fost angajat) –  Nasud..sau bistrita25 iulie, 2018
Nu am licrat in domeniul comercial.dar nu mie frica ma descurc.sant o femeie ambitioasa si harnica
Pro
Da vreau
Contra
Da
A fost utilă această recenzie?Da 12Nu 16Raport
The Best
Team Leader (Fost angajat) –  Prahova14 iunie, 2018
I have worked for Lidl for 3 year , time in which i have gain knowledge and experience . Lidl is a great company to work for and i strongly recommend.
A fost utilă această recenzie?Da 6Nu 6Raport
3,0
Cultura Locurilor de muncă
Loc de munca bine platit pt Romania dar cu foarte mari responsabilitati si dureri de cap
Manager sef grupa Dep.Tehnic Administrativ (În prezent, angajat) –  Chiajna Ilfov12 martie, 2018
Este un loc de munca platit bine pentru România dar in interiorul departamentului m am lovit de prejudecățile unui se f de departament care nu își dorea performanța ci injosirea angajatului.
Pro
Timp liber contra orelor suplimentere efectuate
Contra
Neplata orelor suplimentare
A fost utilă această recenzie?Da 54Nu 8Raport
4,0
Cultura Locurilor de muncă
Este un loc de munca cu multe provocari si realizari.
Vanzator/Casier (Fost angajat) –  Galati12 decembrie, 2017
Zilele de lucru sunt unice, deoarece lucrezi foarte mult cu oamenii si acestia sunt imprevizibili.
A fost utilă această recenzie?Da 19Nu 13Raport
3,0
Munca in echipa
Asistent meneger (Fost angajat) –  Alba Iulia, Alba5 decembrie, 2017
Angajatorul e ok serios si compania intreaga cu o echipa bine scolarizata
A fost utilă această recenzie?Da 22Nu 17Raport
Fun workplace
Customer Care Assistant (Fost angajat) –  Ilfov7 iulie, 2017
Very nice staff and skiled manager. Its a nice place to work if you like to be organised in everything you do. They have a good management of the shifts.
Pro
Fun workplace
Contra
Night shifts
A fost utilă această recenzie?Da 3Nu 4Raport
Good company
Customer Assistance (Fost angajat) –  Romania2 iunie, 2017
Lidl is a company wich can offers many chances to learn new ability.This company have good conditions to work and offer good salary.I think that every people wich work at this company will be very glad.
Pro
Free meal
A fost utilă această recenzie?Da 1Nu 6Raport
Fun work
Customer Assistant (Fost angajat) –  Romania15 mai, 2017
Was a wonderful place of work ...i was happy to take part from theyr team!Was my first place of work and i will always have good memories abbout him!
A fost utilă această recenzie?Da 3Nu 15Raport
Cultura Locurilor de muncă
It' s a productive company
Cashier/Sales Assistant (Fost angajat) –  romania13 mai, 2017
I work in my Country,in Romania,a year and 8 mounths,full time,he was a great time,the salary is very good,in my town,a good team,but a lot of stress,a lot of people,but i learn to handle with stress,i don't know how is here in lidl,but if i have chance,i will take it,love it
Pro
Good money
Contra
depends
A fost utilă această recenzie?Da 4Nu 4Raport
Nu avem
Vinzator casier (În prezent, angajat) –  Cluj-Napoca10 mai, 2017
Lucram in echipa suntem sociabili ne ajutam unul pe celalalt si facem ce avem de facut !
Pro
Nu
Contra
Pauze foarte scurte, uneori nu sunt ..
A fost utilă această recenzie?Da 34Nu 15Raport
Profil revendicat

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Lidl. Comunitatea noastră este gata să răspundă.

Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3,3
Bazat pe 4.129 de evaluări.
5796

3,6Compensații/Beneficii
3,1Siguranță/Promovare la Locul de muncă
2,9Management
3,0Cultura

Lidl - recenzii în funcție de locație