Lidl

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
62 de evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 9.791 de recenzii

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
-prefer să mă abțin. Cine vrea sa încerce e liber sa o facă.

Lucrător comercial

Am lucrat la Auchan 4 ani la legume și fructe asta a fost ultimul loc de muncă sunt un băiat foarte muncitor fac ori ce este necesar ori ce este nevoie de mine osă fiți foarte mulțumiți de mineMULȚUMESC O ZI BUNA

Pro

Nu

Contra

Pauze când este cazul
A fost utilă această recenzie?

Très stressant et compétitif mais bien payé

Beaucoup d'heures supplémentaires, pas assez de personnelTrès stressant car bcp de visites officielles et la productivité est le but principal. Désagréable car si productivité pas respectée on doit congédier les gens.+ - travailler en équipe et former une famille avec les collègues, le défi de se surpasser, très bon salaire et avantages

Te muți la Lidl !

Cel mai prost loc de muncă . Pușcărie și cam atât , ști când intri la munca dar nu ști când ieși de la muncă , daca programul tau se termina la 10.30 și managerul zice că nu pleacă nimeni până la 12 trebuie sa stai obligat , nu ai pauze , nu ai voie sa comunici cu familia , telefonul trebuie sa stea în birou la manager , lucrezi și câte 8-10 zile la rand numai schimbul 2 și câte 9:30-10 ore in fiecare zi , daca trebuie sa intri de ex la ora 2 te trezești la 12-12:30 cu mesaj că azi intri la ora 1 , nu esti respectat de conducere , ești sclavul lor .... Pușcărie de loc de muncă ! La interviu ți se spune că ai program de 8 ore +30 min pauza , te anunță că la inventar și în cazul unui audit poți să stai până la 10 ore dacă poți și mă repet dacă poți , de unde ești obligat sa stai in fiecare zi indiferent că ești sch 1 sau 2 , orele acumulate nu îți sunt plătite , ți se oferă și libera următoarea lună daca permite programul . Aloo instituțiile in domeniu e mare șpaga dată de Lidl că să funcționeze în felul ăsta ?

Pro

Dacă nu ai unde locui cred că poți sta nonstop la munca .

Contra

Nu se respecta orele de muncă, Ești tratat că un sclav, Nu ai voie cu telefonul in magazin, Ești obligat sa stai in fiecare zi peste program, Lista poate continua la nesfârșit .

Un loc de munca stabil

Un loc de munca care implica multă dedicare și vocație. Eficienta este cheia succesului. Se lucrează în ritm alert, rezistenta la stres și la sarcini multiple.Angajații au sarcini și obligații în fiecare zii.Corectitudine și plata la zii, fără întârzieri.Bonusuri și cadouri anuale.

Pro

Loc de munca stabil, salariu fără întârziere, bonusuri anuale, asigurare de sănătate privata.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

O recenzie sinceră dupa 6 ani

Am 6 ani și știu ce spun. Astăzi mi am făcut curaj și am demisionat. În 6 ani nu am avansat pentru că promovarile se fac pe prieteni, trecut prin patul managerului, sau lingușeală. Desi am invatat tot ce se poate invata. Volumul de muncă este mare, uneori foarte mare. Trebuie să ai nervi de fier pentru că fraierii bagă ture de noapte, iar preferații au ture preferențiale. Programul e de râs, ai uneori și 6 saptamani de schimbul 2, iar wekeend liber se dă doar preferatilor. Daca ai o programare la dentist, mai bine o anulezi pt că nu o să ajungi. Lucrezi 10 ore jumatate pe zi. Vi la 05:00 Si pleci la 15:30, și atunci cu urlete pt ca "șefele" nu te lasă să pleci normal. Stai fără pauză, uneori. 30 de minute sunt un vis frumos... Dacă ai timp 5 minute să fugi la baie e un ideal. Trebuie să fi de fier aici, să fi înjurat de adjuncta, care și o trage cu șeful de magazin, pentru că așa se poate avansa. Șefu de vânzări nici nu te bagă în seamă, iar amețitele de la personal, îți închid telefonul în nas. Dupa 10 ore jumatate, se țipă : " Vrei acasă? Eu ajung la 23 si nu mă plâng.". Intri la pâine forțat, pentru că nu are cine. Bagi 8-13:paleti de sortiment + 4 boxe de carne + 3-5 de congelat + legume. Asta dacă ai noroc. Pe casă trebuie să dai din mâini, dacă nu se urlă la tine. Ăsta este adevărul, însă multi cred că LIDL e mișto. Nu e. Am stat aici pt că aveam bancă, chirie, întreținere, doi copii. Nu recomand ca angajator și sper că vor învăța să respecte angajatul mai mult. P.s. Te deplasezi in alte magazine pt că așa se vrea. (Uneori forțat te duci la mare -

Pro

Tichete de Crăciun/ PAȘTE, bonusuri

Contra

Nu ai pauze, avansezi doar dacă te culci cu seful de magazin sau de vânzări, programul, deplasari la sute de km de casă

Munca in echipa,comunicare

Buna seara,ma numesc Radu Cristina,am 41 de ani,am o fetita in varsta de 7 ani si in momentul de fata lucrez la kaufland din 2017.

Poor management

The culture of "who's to blame".Poor management and no consideration for the true "assets" in the company. There is no consideartion of costs vs.benefits. Great perks though.

Pro

Benefits

Contra

Management

buona

una giornata lavorativa nel negozio lidl della romania è: organizzare le merci negli scaffali pulire gli scaffali, la logistica del negozio che include la modifica dei prezzi delle offerte o la modifica dei prezzi a seconda di ciò che gli addetti alle vendite inviano al negozio controllando sia le merci esportate sia la qualità delle merci un buon aiuto per i clienti prodotto desiderato allegro

Pro

buoni

Contra

no ho celo di punto mio

Ambiente lavorativo stimolante

La trovo una azienda molto affidabile Molto attenta alle richieste dei clienti

Pro

Buoni pasto

Contra

Nessuno
A fost utilă această recenzie?

Loc de munca unde e colaborare multa intre angajati

In perioada de scolarizare, adica in primele 3 luni de munca vei avea un program destul de simplu si usor de urmat. De exemplu, in prima zi nu vei face mare lucru, deoarece va trrebui sa te prezinti la sediul regional Lidl pt instruire pe partea teoretica, unde vei primii si cartea de munca, dar si echipamentul de lucru. Abia din a 2-a zi vei incepe sa lucrezi fizic in magazinul la care ai aplicat, dar ca si in prima zi, aceasta nu va fi grea pentru tine. vei avea un trainer care se va ocupa de tine in magazin, el fiind responsabil sa iti explice cum se aranjeaza marfa pe raft, cum e impartit magazinul cu rafturi pentru anumite produse, ce inseamna anumiti termeni specializati si cum se folosesc anumite aparate. Cam acestea vor fi primele 2 zile de lucru in compania Lidl, postul de vanzator.

Pro

Intelegere daca ai nevoie de zile libere. si asigurare medicala privata.

Companii de succes

As mai dori sa lucrez la IKEIA sau lidl cu mare drag daca as fi chemată ori cînd sunt în topul nr 1
A fost utilă această recenzie?

loc de munca stresant colegi neloiali nu se respecta orele de lucru

loc de munca stresant nu se respecta programul te chemau din libere salariu foarte slab

A typical day at work

An ordinary day of work at the leader's office as assistant manager starts with assigning tasks and helping colleagues in their fulfillment, placing orders, displaying prices, checking the news in the office, preparing drawers for houses.

LIDL review

Working at Lidl helped me a lot with my communications skills and with decision making, when it came to products and offers. It was really nice working at Lidl and the colleagues were great!

Dezamagire totala

Minusuri multe, bataie de joc, stres, se comporta cu tine managerul magazinului ca si cand ai fi sluga, trebuie ca uni angajati sa lucreze fara sa fie pontati, se tipa la tine, nu ai pauza de masa legala, esti scos pe minus la caserie, ti se vorbeste urat, nu ai drepturi ci doar obligatii. Nu este ca la interviu. Nu mi sa decontat drumul pentru scolarizare, nu mi se accepta concediul medicaldaca este de la dentist. Iti este interzis ca sa faci cumparaturi dupa ce ai iesit din schimb, sefii de magazin isi pun reducere pe produse

Companie buna DAR....

Oricat de mult muncesti tot nu esti bun........ ...... .

Pro

Respectarea prevederilor legale

Contra

Sa muncim 10 ore pe zi

Ambient bun de munca

Cat am lucrat i. Romania la Lidl Buzău nu am avut probleme .Programul de lucru era Leger dar salariul se putea și mai bine

Pro

Nu am asigurare privată medicala

Cel mai bun angajator!

La lidl ai un loc de munca sigur!chiar daca vii timorat ca nucunosti metoda de munca ve i fi invatat cu siguanta!

Very nice place to work

I am very happy I had the opportunity to work at lidl. It was a very nice and friendly work environment. Management was very friendly and willing to help if I needed a schedule change.

1500

Am mai lucrat in comert ca si lucrator comercial la Profi
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Lidl. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

Bazat pe 9.791 de evaluări.

Evaluări după categorie

2,8 din 5 stele pentru Balanța dintre muncă și viața personală