H&M
3.7 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii H&M despre Salariu și beneficii

UtilitateEvaluareData
8 evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 8,645 de recenzii

Mereu inveti ceva nou.

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Dezamagire totala in magazinul Unirii din Bucuresti, Uni dintre Managerii sunt doar pentru ei nu prea te baga in seama,de Directorul magazinului pe nume Alina din pacate nu se poate intelege nimeni cu ea ,tot timpul cu gura pe anagajati, ii mai trebuie un bici ,pur si simplu nu poti respira te sufoca ,copii de acolo isi dau demisia pe capete din cauza ei,ca de transfer nu poate fi vorba ,ori pleci de buna voie ori face ea in asa fel sa iti dai demisia ,au plecat 10 oameni odata ,pana si paznici vor sa plece tot din cauza ei. Mi-ar placea sa o verifice cei de la office putin pentru ca nu este in regula,la toti le este frica de ea.De magazin pot spune ca este foarte frig se sta cu gecile si cu caciulile in magazin. Cand intalnesti astfel de persoane iti doresti sa pleci din companie ,norocul meu este ca am lucrat si in alt magazin si am vazut ca sunt si oameni buni,si asta ma face sa sper ca lucrurile se vor schimba pentru cei ce lucreaza in magazinul Unirii.

Pro

Angajati office sunt foarte de treaba, te ajuta cu tot ce ai nevoie, mereu gasesti o vorba buna la ei.

Contra

Salariu mic comparativ cu cat se munceste.
Cultura Locurilor de muncă

Bad management, lots of work, low pay

Very bad management. Lots of rules. Absurd rules that you must obey just because the management team says so. Very inflexible and rigid management. Unpredictable hours, no work-life balance. Low pay, lots of stress. They make you watch videos about H&M culture telling you about the good things they do (like how they plan to raise factory workers' salaries, recycle stuff, and so on) and they organize meetings just to tell you how lucky you are to be part of it. None of this is true, they're brainwashing you.

Pro

No pros

Contra

The H&M culture in general

O experiență plăcută

H&M Iași echipă foarte bună, manageri super ok, înțelegători, program flexibil.

Contra

Salariu cam mic
Cultura Locurilor de muncă

Nu as recomanda acest job

Nu recomand acest job pentru ca sunt salarii mici, munca este foarte multă, nivelul de stres mare și nici măcar nu ai un Bonus din vânzări tu ca și lucrător comercial.

Pro

Poți lucra pe timpul facultății, echipa tânără

Contra

Salariu mic, bonusuri nu, avansezi foarte greu, și cu programul când au nevoie de tine te baga când vor ei.

fun workplace

good workplace if you want flexible hours, but low pay and not so good management. customers think they can walk all over you and managers don't do anything to support you if you need help.

Pro

flexible hours

Contra

low pay
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Great overall experience

I have worked at H&M for for a total of 4 years, where I have been given great oportunities of advancement in my career and have loved the friends I made while there as well as all the benefits.

Pro

- Discount - Promotion

Contra

- Long hours

Magazinul Hm din Unirii

Lucrez in companie de multi ani,dar ca magazinul Unirii nu am mai întâlnit,conducerea este foarte proastă,daca ai o problema sau orice altceva nu te baga nimeni in seama ,directoarea Alina, este foarte rea ,pur si simplu iti sufla in ceafă,foarte barfitoare ,terorizează toți angajați pana si paznici vor sa plece din cauza ei,spre exemplu au plecat 10 oameni odata ,ca ea nu face transferuri ea te face sa iti dai demisia. Deci daca vreti sa lucrați in companie fugiti de magazinul de la Uniri. Ce se intampla acolo e grav. Păcat ca nimeni nu are curajul sa spuna mai departe tot ce se întâmplă acolo. Compania este foarte ok, se plăteste la timp ai mai multe beneficii.

Pro

Angajați oficce sunt foarte drăguți, te ajuta cu orice problema.

Contra

Munca multa comparativ cu salariul

loc de munca placut

Orice zi era diferita. Am aflat lucruri noi.Managerul foarte ok. Cea mai grea parte era inchiderea programului de zi.

Pro

program lejer

Contra

pauze scurte
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la H&M. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.7

Bazat pe 8,645 de evaluări.
2.678
2.827