Arvato logou
Arvato
3,4 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Arvato despre Salariu și beneficii

Ordonare după

UtilitateEvaluareData
9 evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 1.867 de recenzii
Cultura Locurilor de muncă

Loc de munca stresant, dar unde ai ce invata

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Structura si calitatea managementului difera de la un proiect la altul, dar ofera o sansa buna pentru un inceput de cariera. De asemenea, este o companie care ofera beneficii bune pentru piata de munca din Romania.

Nu recomand deloc

Flexibitate și empatie 0 față de angajați. Când se scoate un post, cărțile sunt deja împărțite. Muncă obligatorie (o dată pe lună) în weekend obligatoriu. Ture de la 8/9/10/11.00 fără opțiunea de a face schimb. Micro management, unde team managerii focuseaza pe greșelile colegilor (scădere permanentă din bonus), time tracking la secundă, etc, etc...
Cultura Locurilor de muncă

Oribil!! Rusine sa va fie!

Un mod de lucru neprofesionist, mizerie de nedescris pe birouri, la baie si bucatarie, contractul una spune si alta se intampla, se taie bani la salariu din orice ca sa se ofere cat mai putin posibil, unii TL sunt foarte nesimtiti si aroganti(+ favoruri celor care au o viata intima cu unii din ei), programul de lucru este ingrozitor intamplandu-se des sa lucrez 6 zile consecutiv si mai tot timpul weekendul l-am petrecut la munca, pretențiile sunt nerealist de mari...am lucrat 3 ani si imi pare rau sa vad cat de mult a decazut Arvato ( acum se numeste Majorel). Nu recomand nimanui! Colegii vechi au plecat, colegii noi majoritatea pleaca inainte sa împlinească 6 luni, TL -ii vechi au plecat si ei, managerul a plecat si el...asta spune mult despre aceasta companie!!
Cultura Locurilor de muncă

Nu vreau ca nimeni sa treaca prin ce am trecut

Nu recomand nimanui aceasta firma, fiindca ai pauze limitate (chiar si la WC). Salariul poate chiar e motivant, dar nu ai un training technic bun, mai mult self study la orice. Chiar daca ai rezultate nu iti iei bonusul macar!

sicherer Arbeitsplatz mit sehr viel Stress

die Arbeitskultur ist angenehm, die Spielregeln sind krass (Stoppuhr auf dem Rechner, Toilettenpause auf Sekunden gemessen, usw.)

Pro

Multikulturalitat

Contra

Arbeit in 3 Schichten, inklusive am Wochenende, keine Flexibilitat
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Foarte neprofesioniști

Nu primesti suportul necesar la începutul muncii, chiar daca Iti este promis ca vei avea suport din partea tuturor, TL neprofesional, nu stie sa comunice, arogant. Volum de munca si cerințe foarte mari, fara a primi nici un ajutor din partea celor puși pe suport, pauze scurte si fixe. Nu recomand. Zero calitate si profesionalism.

Pro

Salariu motivant

Contra

Pauze, TL si personal incompetent.

Foarte mulțumit

O zi tipică la locul de muncă începe cu pornirea calculatorului și logarea îm programele necesare. În timp ce calculatorul este blocat iar programele se încarcă în fundal, îmi iau cafeluța de dimineață și îi salut pe colegi. Am dobândit experiență în comunicarea cu oameni de orice fel în limba germana, scris, vorbit, citit. Colaborarea cu superiorii a fost de nota 10, existând întotdeauna flexibilitate și înțelegere. Am părăsit acest loc de muncă datorită schimbării domiciliului și nu din cauza vreunei nemulțumiri.

Pro

Asigurare medicală, reducere la cantină, bonuri de masă

Contra

pauze destul de scurte

Equipe jeune et dynamique

J'ai acquis lors de mon dernier poste chez Arvato Bertelsmann, les qualités d'écoute, d'esprit d'équipe et le sens commercial, ce qui me permet d'être polyvalente et rapidement opérationnelle.

Pro

Assurance mutuelle

Contra

Pas d'avantages en nature
Cultura Locurilor de muncă

Mooi bedrijf erg economisch en zakelijk

geweldig bedrijf ontzettende leuke mensen. veel geleerd over ict en superveel activiteiten ookal zit je in het buitenland

Pro

Gratis lunch en goede verzorging

Contra

verhuist naar roemenie

Oferte de lucru la Arvato

Vedeți mai multe locuri de muncă
Vedeți mai multe evaluări pentru Arvato
Ați putea dori să încercați:

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Arvato. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3,4

Bazat pe 1.867 de evaluări.
496
538