Arvato
3.4 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Recenzii Arvato despre Siguranța locului de muncă și promovare

UtilitateEvaluareData
7 evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 1,878 de recenzii

Nu recomand deloc

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Flexibitate și empatie 0 față de angajați. Când se scoate un post, cărțile sunt deja împărțite. Muncă obligatorie (o dată pe lună) în weekend obligatoriu. Ture de la 8/9/10/11.00 fără opțiunea de a face schimb. Micro management, unde team managerii focuseaza pe greșelile colegilor (scădere permanentă din bonus), time tracking la secundă, etc, etc...
Cultura Locurilor de muncă

Oribil!! Rusine sa va fie!

Un mod de lucru neprofesionist, mizerie de nedescris pe birouri, la baie si bucatarie, contractul una spune si alta se intampla, se taie bani la salariu din orice ca sa se ofere cat mai putin posibil, unii TL sunt foarte nesimtiti si aroganti(+ favoruri celor care au o viata intima cu unii din ei), programul de lucru este ingrozitor intamplandu-se des sa lucrez 6 zile consecutiv si mai tot timpul weekendul l-am petrecut la munca, pretențiile sunt nerealist de mari...am lucrat 3 ani si imi pare rau sa vad cat de mult a decazut Arvato ( acum se numeste Majorel). Nu recomand nimanui! Colegii vechi au plecat, colegii noi majoritatea pleaca inainte sa împlinească 6 luni, TL -ii vechi au plecat si ei, managerul a plecat si el...asta spune mult despre aceasta companie!!
Cultura Locurilor de muncă

Nu vreau ca nimeni sa treaca prin ce am trecut

Nu recomand nimanui aceasta firma, fiindca ai pauze limitate (chiar si la WC). Salariul poate chiar e motivant, dar nu ai un training technic bun, mai mult self study la orice. Chiar daca ai rezultate nu iti iei bonusul macar!

sicherer Arbeitsplatz mit sehr viel Stress

die Arbeitskultur ist angenehm, die Spielregeln sind krass (Stoppuhr auf dem Rechner, Toilettenpause auf Sekunden gemessen, usw.)

Pro

Multikulturalitat

Contra

Arbeit in 3 Schichten, inklusive am Wochenende, keine Flexibilitat
Cultura Locurilor de muncă

Awesome place to work, great colleagues.

Working for this company is so far the best experience that I've ever had in my career. I like to work with my customers and to do my best in sorting out their issues, which sometimes can be quite complicated and challenging, but after all, this is why the company pays me, so I can take care of my customers in the best possible way. This job requires a lot of patience and the ability to understand and to do your best in resolving the customer's issues. I had to learn a lot about the Xbox console and about the Microsoft and Xbox services which, now, allows me deal with every problem or issue that a customer may have. This job requires a lot of patience, soft skills and most important the ability to not judge your customers and to be prepared for every possible scenario.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Productive and great experience

At first I worked with clients from Germany. I had to talk to them about Amazon Products. I called or emailed clients, helped them with their problems. Also I promoted Amazons products.
Cultura Locurilor de muncă

Mooi bedrijf erg economisch en zakelijk

geweldig bedrijf ontzettende leuke mensen. veel geleerd over ict en superveel activiteiten ookal zit je in het buitenland

Pro

Gratis lunch en goede verzorging

Contra

verhuist naar roemenie
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Arvato. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.4

Bazat pe 1,878 de evaluări.
498

3.3Cultura
  • Companii
  • Arvato
  • Evaluările angajaților
  • Siguranța locului de muncă și promovare