Amazon.com
3.5 din 5 stele.
Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Amazon.com Evaluările angajatului

UtilitateEvaluareData
28 de evaluări se potrivesc cu căutareaVedeți toate cele 76,761 de recenzii

Pentru începători e ok

Evaluare recomandată de Indeed

Indeed a ales cea mai utilă evaluare
Mediu de lucru ok, destul de standardizat, proceduri existente pentru orice proces, axare prioritara pe principiile de leadership. Pentru persoanele aflate la început de cariera, e o oportunitate bună.

Pro

Mediul ok, program de lucru flexibil

Contra

Tichete de masa de 10 ron, prea multa robotizare

Very good work

Very good, has a pleasure to work at Amazon, I was learning many good things.

Pro

Free meals

Loc de munca solicitant ,alert

Loc de munca super ok ,extrem de alert si solicitant .Motivant din punct de vedere salarial .Dupa ce se invata partea practica devine totul ffff usor

Pro

Salariul, colegii

Contra

Stresul

Salariu evel 4

3000 RON în București e foarte puțin pentru cerințe de engleza plus o alta limba străină.

Molto divertente e interessante

Lavorare per Amazon è stato molto bello, ho imparato molte cose, ho trovato un gruppo di persone disposte ad aiutarti e molto collaborative.
A fost utilă această recenzie?

Evaluați compania la care ați lucrat recent

Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane

Loc de munca relaxat si fain

Totul este destul de relaxat, o parte din oameni sunt ok, o alta parte mai putin, ritmul putin cam lent a desfasurarii activitatii.

Increíble

Muy buena, un placer. Ambiente muy bueno, un trabajo increíble, ganador de concurso de sobrepasar el target y el equipo.

Great environment, Acceptable compensation

Amazon offer great working conditions and acceptable compensation.
A fost utilă această recenzie?

Lagar de concentrare de lux

Nu conteaza omul, ci cantitatea de munca pe care o depune si atat.

Pro

Spatiu de relaxare, teambuildinguri

Contra

Pauze monitorizate in permanenta

Muchas faltas

No paga corectamente a sus empleados y falta la comunicación sobre este tema... ¡el empleado nunca recibe explicaciones sobre su sueldo!

Pro

El trabajo desde la casa

Contra

No pagan correctamente las bonificaciones y no hay manera de recibir explicaciones... luego, hechan para siempre al empleado que ha pedido tal explicaciones.

Ambiente lavorativo piacevole

Cominciavo a lavorare ad orario flessibile a seconda delle consegne. A volte alle 3 del mattino a volte alle 5 o alle 6. Si consegnavano pacchi entro un raggio di 400 km. La giornata lavorativa finiva a seconda del tragitto e del traffico. Mi sono trovato bene con la dirigenze e i colleghi. Serietà nei pagamenti. La parte più difficile del lavoro era legata alla stanchezza e ai lunghi percorsi che a volte dovevamo fare. La parte più piacevole era il guidare.

great

fun work and great pay, amazon had fexible hours, great collegues, and very understanding manager, it was great to work there, the training was very good
A fost utilă această recenzie?

Ambiente de trabajo divertido con gente mayoritariamente jóven

En Amazon hay un ambiente muy agradable, donde tienes acceso a mushísimas informaciones para desarrollar tus skills y con varias posibilidades de crecer dentro de la compañía.

Pro

Gente con mente abierta
A fost utilă această recenzie?

O fosta companie perfecta, stricata de management prost romanesc

Urata experienta. Targeturile cresc de la o luna la alta, dia socoteala team managerului pt fiecare minute de mers la toaleta sau de baut apa, sunt grupuri prefertae de catre team manageri alaturi de care barfesc si pe care ii lasa in ritmul lor lent, iar pe ceillalti pun biciul. Unui manageri nu saluta, in intalniri 1 to 1 iti vorbesc urart te jignesc si iti dau de inteles ca daca nu maresti pasul, te da afara. E o clica ieftna in care nu v-as recomnada sa intrati vreodata

Pro

Bonuri de masa, fructe gratis martea

Contra

management prost, lipsa de respect, lipsa unor norme coerente dupa care sa lucrezi, lispa de comunicare intre departamente, probleme IT nerezopvate

Ambiente del lavoro competitivo

Ambiente piacevole per il lavoro, danno molti posti di lavoro alle persone. Il lavoro è un po 'duro e puoi sentirti stanco dopo alcune settimane, ma è positivo per i giovani

Pro

l’assicurazione sanitaria, piani di risparmio e protezione del reddito, i colleghi pure

Contra

Ritmo caotico del lavoro

A static job

I don't like the environment, to many rules without any sense. Our capacities are limited, the ideal job for someone who wants a static job. Personally i find it not organized at all.

Pro

Work from home, fruits at the office

Contra

few benefits, not organized well
A fost utilă această recenzie?

atmosfera relaxanta, lipsita de stres

-jobul include multa rutina, limitare in creativitate si impunere de standarde. -este lipsit de stres, foarte usor de indeplinit -conditii foarte bune de lucru -pachet de compensatii mediu

Pro

asigurare medicala privata, reduceri la diverse servicii, program usor flexibil

Contra

program de 9 ore (8 h de lucru + 1h pauza), lipsa timpului personal
A fost utilă această recenzie?

Has amazing working for amazon uk

The best job i want be in romania that company , can you enjoy when to work

no comment

Firma de recrutare a facut dintr-un job ok si relaxant, o adevarata harababura

Relaxed environment

I enjoyed the general relaxed atmosphere at Amazon.com. You have a task and you are responsible for it. It must be delivered by the set deadline (which are not always painfully close), but you can do it in your personal pace, as long as it is done in time. There are tough things to handle, but you will always have the support of your team and management.

Pro

Big, fully equipped kitchen, massage chair, play station, billiard table, soft ball table.

Contra

Repetitive tasks

Muy buena

Es una empresa que cuida a sus clientes ademas de a sus trabajadores
A fost utilă această recenzie?

Vreți să aflați mai multe despre munca aici?

Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Amazon.com. Comunitatea noastră este gata să răspundă.Puneți o Întrebare

Evaluare generală

3.5

Bazat pe 76,761 de evaluări.
22.341

3.3Cultura
  • Companii
  • Amazon.com
  • Evaluările angajaților
Spuneți-ne cum să îmbunătățim această pagină
Ce ați adăuga sau modifica?