Primiți actualizări săptămânale, locuri de muncă noi și evaluări

Adecco Evaluările angajatului

6 evaluări se potrivesc cu căutarea
Vedeți toate cele 17.400 de recenzii
2,0
Cultura Locurilor de muncă
Adecco este firma care recruteaza pentru TOTAL (puteti inlocui numele clientului), in vederea obtinerii unui job la care am aplicat recent. Recrutorul, care s-a ocupat de proces a fost extrem de neprofesionist. Una imi spunea la tel, alt lucru scria in email. Abilitatile de comunicare nu prea existau intrucat prefera sa-mi scrie sms-uri. Inainte de intalnirea personala, dupa test, m-a intrebat cand sunt disponibila sa ma duc la sediul clientului pentru interviul final. Asadar, am sustinut testul, am fost la interviul cu ea, la sediu, pe langa faptul ca mi-a zis ca o gasesc la etajul 1 si ea era la parter, mi-a lasat impresia ca nu prea intelegea multe din experienta mea, la sfarsit chiar s-a dat de gol fara sa vrea. Ulterior mi-a spus ca luni ar urma sa ma duc la interviul cu team leaderul de la TOTAL si in cursul aceleasi zile ar fi primit confirmarea orei pentru interviul final. La cateva ore de la intalnirea cu ea, mi-a trimis SMS sa refac testul. Nu mi-a dat nicio explicatie, asteptam ora pentru interviul final de luni, deci atitudinea ei a fost complet opusul a ceea ce-mi spusese la intalnire. La urma urmei, s-a razgandit in privinta candidaturii mele si nu a stiut cum s-o spuna. A preferat inca o data SMS-ul. Adecco ar trebui sa-si aleaga recrutori cu abilitati de comunicare si cu integritate.
Pro
amplasare sediu langa metrou
Contra
lipsa de profesionalism, ignoranta
Cultura Locurilor de muncă
For a consultant it's a good and established brand helping you somehow to build a stable pipeline of clients and candidates.
What makes the job difficult is the lack of modern working tools for such a job: no CRM, no updated database, so a lot of energy goes into updating excel files, making sure you check what others do or plan to and so on and so forth...

What it did great is it managed to gather good experienced consultants in one place, helping to improve brand's image.

What's fun is that you can't get bored: so many personal experiences, people with a lot of knowledge, others at the beginning of their careers, all sharing between each others.
5,0
Cultura Locurilor de muncă
Apredi mucho trabajar con el cliente y metodos de crecer las ventas
5,0
Cultura Locurilor de muncă
Ups and downs, but then again every workplace is more or less stressful
Cultura Locurilor de muncă
 Providing required information to the clients
 Selling different type of products to the clients like: books, credit cards

 Making data based for different companies

A fost utilă această recenzie?
Evaluați compania la care ați lucrat recent
Faceți-vă cunoscută experiența pentru a ajuta alte persoane
Cultura Locurilor de muncă
Adecco is a good place were you can learn a lot of things about the hr environment.
It has a very young team which is very capable.
A fost utilă această recenzie?
Vedeți mai multe evaluări pentru Adecco
Ați putea dori să încercați:
Profil revendicat
Vreți să aflați mai multe despre munca aici?
Puneți o întrebare despre munca sau interviurile de angajare la Adecco. Comunitatea noastră este gata să răspundă.
Evaluare generală
3,8
Bazat pe 17.400 de evaluări.
6.037
5.230
3.716
1.115
1.302
Evaluări după categorie
3,7
Balanța dintre muncă și viața personală
3,3
3,1
3,5
3,5
Cultura
Adecco - recenzii în funcție de locație