Accesibilitatea la Indeed

Ajutăm oamenii să își găsească locuri de muncă. Toți oamenii.

Indeed își ia angajamentul să asigure o experiență accesibilă tuturor celor care folosesc site-ul nostru web. Ne evaluăm permanent ofertele pentru a le vedea accesibilitatea, ne instruim angajații cu privire la importanța accesibilității și îmbunătățim continuu accesibilitatea experiențelor pe care le oferim. Indeed face eforturi pentru a ajuta toți oamenii să-și găsească un loc de muncă, iar accesibilitatea constituie o componentă cheie a misiunii noastre.

Ilustrație cu un bărbat cu proteză la picior, lăsat pe spate în scaun, cu un câine rasa dachshund lângă scaun.

Măsuri în sprijinul accesibilității

Indeed ia următoarele măsuri pentru a optimiza accesibilitatea locurilor de muncă oferite și a produselor noastre:

  • Avem în vedere accesibilitatea în toate politicile noastre interne
  • Asigurăm angajaților noștri instruire continuă privind accesibilitatea
  • Alocăm obiective și responsabilități clare privind accesibilitatea

Standard de conformitate

Liniile directoare privind accesibilitatea conținutului online (WCAG) (pagină în limba engleză*)  definesc cerințele pe care trebuie să le respecte designerii și dezvoltatorii în legătură cu îmbunătățirea accesibilității pentru persoanele cu dizabilități. Incluziunea digitală face parte din strategia noastră generală privind diversitatea, incluziunea și apartenența. Eforturile noastre de a proiecta și dezvolta oferte accesibile se orientează după WCAG 2.1, nivelul AA. Întrucât folosim ca referință un standard WCAG 2.1, AA, ofertele noastre încearcă în permanență să răspundă nevoilor tuturor oamenilor, conform definițiilor din ADA și din Secțiunea 508.

* Traducerile neoficiale sau autorizate de WAI ale unor secțiuni ale WCAG în diverse limbi se pot vedea aici și aici

Ilustrație cu o femeie cu aparat auditiv, care se uită în smartphone; imaginea ecranului apare în fundal.

Tehnologiile compatibile

Indeed este compatibil cu următoarele browsere și tehnologii de asistență.

  • Pe Windows: JAWS cu Chrome, NVDA cu Firefox
  • Pe Mac:  VoiceOver cu Safari, VoiceOver cu Chrome
  • Pe iOS: VoiceOver cu Safari
  • Pe Android: Talkback cu Chrome

Feedback

Ne dorim să primim feedback de la dvs. privind accesibilitatea Indeed. Vă rugăm să ne comunicați dacă întâmpinați probleme de accesibilitate.

Contactați-ne